Montážní stojan na motor
Vložil :Admin
Dne :2003-07-04
Zobrazeno :

1457x . . . . Návrat na přehled příspěvků

Tato neocenitelná pomůcka Vám umožní pracovat na demontovaném motoru ze všech stran a zajistí, že nebudete muset každou půl hodinu volat manželku do garáže, aby Vám pomohla otočit milý motůrek na druhý bok. Stojan uvedený v knize Oprava a údržba je sice profesionální, propracovanější a hezčí, nicméně funkci plní naprosto stejnou a k výrobě zde popisovaného stojanu není potřeba žádné speciální vybavení. Vystačíme s kladívkem, šroubovákem a vrtačkou.

Stojan je totiž vyroben ze staré otočné židle, kterou jistě najdete v nejbližším kovošrotě či v kolegově kanceláři. Nejlépe se hodí stará totalitní židle, která je obvykle velmi robustní , litá a se stokilogramovým motorovým bumbrlíčkem nemá sebemenší problémy. Moderní plastové židle by zřejmě nemusely být zcela ideální…

Demontujeme sedák i opěradlo a místo sedáku přišroubujeme dvě podélná prkénka, na nichž bude motor spočívat. Otočné části je dobré promazat grafitovým tukem (G2 apod).

Detailnější popis snad není nutný – vše je jasné z obrázku.

Tento stojan je velmi praktický – motorem lze snadno otáčet doslova jedním prstem. Pokud si vše dobře rozměříme, krásně nám do něj sedne i převodovka.


Máte nějaký lepší nápad ? Nebo něco k tomuto tématu ? Můžete jednoduše reagovat na tento příspěvek !